Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

Sezóna 2021/2022:

 

Omlouváme se všem zájemcům o tréninky v tělocvičně. Z provozních důvodů letos cvičení v tělocvičně nebude. Děkujeme za pochopení.

 

Které akce přípravujeme?

 

enlightenedLetní sportovní soustředění v Chorvatsku více čtěte zde

enlightenedSjíždění řeky Dunajec -  více čtěte zde

 

A co se nám podařilo?

 

Vodácký camp na Otavě

I přes všechny překážky a epidemiologická opatření se nám letos podařilo zorganizovat další zdařilou akci. 1.7. jsme odjeli na řeku Otavu. Bylo to skvělé, počasí nám přálo a dokonce jsme měli to štěstí, že jsme mohli jet i horní úsek z Radešova, který se jezdí jen několikrát v roce. Po deštích totiž bylo dost vody. Z dotací Statutárního města Havířova jsme pořídili základní vodácké vybavení a zbytek jsme zapůjčili v půjčovně v Sušici. První etapa byla docela náročná, ale stála zato. Sice jsme se všichni cvakli, protože voda tekla fakt rychle, ale nikomu z nás to nevadilo. I další etapy byly super, protože díky většímu množství vody byly sjízdné téměř všechny jezy. Na závěr čekal nováčky slavnostní obřad -  "Pasování na vodáky". Museli nastoupit v plavkách, následovalo pomazání otavským blátíčkem, vypití elixíru neznámého složení, koupel v proudu Otavy, pořádný nářez pádlem a nakonec přijetí mezi "Vodáky". A koho zajímají fotky, najde je v naší fotogalerii.

 

Soustředění na Pitztalu

Bylo letos nad naše očekávání. Po roční pauze způsobebé covidovým lockdownem jsme se všichni fakt těšili. A vyšlo nám to. Bylo sice méně sněhu, ale zato nám celé 4 dny svítilo sluníčko. Lyžovali jsme do roztrhání těla a zvládli jsme i černou docela zledovatělou sjezdovku. Po lyžování jsme si užili i zábavu s kamarády a našimi instruktory. Vůbec se nám z té nádhery nechtělo domů. Tak teď se budeme těšit na víkendovku a lyžování v Beskydech nrbo Jeseníkách a někteří z nás v létě i na vodu, no a pak přece zase na další Pitztal.

Víkendová škola lyžování 2022

"Víkendovka" letos probíhala na Bílé a na Mezivodí. Pokročilí lyžaři a ssnowboarďáci si zdokonalovali techniku pod vedením zkušených instruktorů v náročnějších podmínkách ve středisku Bílá. Malé děti a začátečníci využili výborných podmínek na Mezivodí. Nejmenší děti trénovaly nejprve ve školičce na Bílé a pak se také posunuly na Mezivodí. V průběhu 7 lekcí se naši malí lyžaři rychle zdokonalovali a byli postupně přeřazováni k borcům na Bílou. Celý kurz byl zakončen klubovými závody ve slalomu,kde byly zastoupeny všechny věkové kategorie a konkurence byla veliká. Věřím, že jsme si letošní zimu konečně zase užili.

 

TOPlist

TOPlist

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Sjíždění řeky Otavy